Sam postanowiłem zabezpieczyć wartość swojego portfela kupując 10 uncji srebra fizycznie w postaci sztabki. Srebro podobnie jak złoto stanowi zabezpieczenie naszego majątku w przypadku upadku pieniędzy bez pokrycia jakim obecnie jest pieniądz papierowy emitowany przez kraje na świecie.
A jaka czeka nas przyszłość srebra według analizy technicznej?
Zaczniemy od ceny srebra wyrażanej w dolarach
Srebro od prawie roku znajduje się w trendzie wzrostowym. Ostatnio zaczęła się korekta na srebrze jak i złocie, jednakże przebicie poziomu 16$ za uncję będzie oznaczać zmianę trendu. W takim przypadku cena może dojść do poziomu 14$, które stanowi 50% obecnych wzrostów. Czy tak będzie się przekonamy.
Obecna sytuacja w mediach wieszczy panikę na metalach i surowcach co najprawdopodobniej oznacz że trend wzrostowy zostanie zachowany.
Co do sytuacji srebra wyrażanego w złotówkach sytuacja wygląda troszeczkę inaczej. Wszystko przez to że na cenę srebra wpływa również kurs dolara. Obecnie umacniający się kurs dolara oznacza znaczne osłabienie spadków srebra. Ile ta konfiguracja będzie trwać, nie wiadomo.
W srebrze wyrażanym w złotówkach srebro znajduje się obecnie w długoterminowym trendzie wzrostowym. Wątpię by przebicie linii trendu wzrostowego su nas spowodowało panikę na rynku srebra na świecie, bo przecież od tego zależy cena srebra u nas. Jednakże widać wyraźnie że cena srebra będzie rosła również w złotówkach.
Podsumowując jeżeli kto handluje srebrem w celach spekulacyjnych, krótkoterminowo to teraz należy zamknąć długie pozycję i otworzyć krótkie. A jeżeli ktoś kupuje srebro w celu zabezpieczenia wartości portfela to niech chwilkę poczeka i za kilka, kilkanaście dni kupi srebro taniej. Takie jest moje zdanie.
Ja kupiłem srebro przed ogólną paniką na rynku surowców, jednakże traktuje je jako długoterminowo i nie mam zamiaru ię jego pozbywać.
Aha kupując srebro fizyczne jako surowiec należy kupować sztabki, bądź monety bulionowe a nie monety kolekcjonerskie. W przypadku monet kolekcjonerskich cena ich nie zależy tylko od wartości srebra w samej monecie, a bardziej od jej wizerunku i popytu na rynku. W przypadku monet bulionowych problem ten nie jest aż tak wielki, ponieważ cena zależy w nich od ceny srebra, powiększona o koszt bicia i marżę dilerską.