-

wtorek, 25 lutego 2014

Pożegnanie z Alior BankiemZ Aliorem jestem do samego początku, czyli od grudnia 2008. Na początku za sloganem o „Wyższej kulturze bankowości” szły dobre produkty. Niestety później było coraz gorzej i Alior Bank stawał się tylko „zwykłym” bankiem, co wcale nie oznacza że jest zły. Jednakże w obecnej chwili bank ten nie prezentuje dla mnie żadnej wartości dodanej, dla której miałbym korzystać z jego produktów. Ale zacznijmy od początku.


Na chwilę obecną posiadam tam ROR w PLN i Euro, rachunki oszczędnościowe, kartę kredytową i rachunek maklerski. I wygląda na to, że wszystko pójdzie pod nóż poza rachunkiem maklerskim. Szkoda, bo początki mojej współpracy z bankiem miło wspominam. Najpierw kampania reklamowa, gdzie bank pytał się potencjalnych klientów, czego oczekują od banku, pozwalał na wybór numeru rachunku (przynajmniej końcówki) jak i wypłacał całkiem sowitą premię. I tak zostałem klientem banku z kartą debetową. Później bank tak od siebie zaproponował mi kartę kredytową, z czego skwapliwie skorzystałem. Po pierwsze, że została wydana ona w procedurze uproszczonej (czyli bez dostarczania zaświadczeń o dochodach), po drugie bank poszedł mi na rękę i umowę o kartę zawarłem korespondencyjnie, bez konieczności wizyty w oddziale. Następnie jak wyjeżdżałem do stanów założyłem u nich rachunek w USD wraz z kartą debetową. Po powrocie karta ta poszła pod nóż i już nigdy jej nie wznawiałem. Później pożegnałem się z karta debetową, po tym jak Alior wprowadził opłatę za kartę w wysokości 5 PLN, której nie było można uniknąć. 

Na rachunkach w Aliorze pieniędzy żadnych już nie mam, gdyż oszczędności lokuje w innych miejscach, gdzie oprocentowanie jest znacząco wyższe (np. 3,1% na koncie w Meritum vs 2,31% w Aliorze). Więc tak naprawdę została mi karta kredytowa i rachunki. Niestety od 1 kwietnia, dla kart kredytowych Silver, Gold i Platinum, cashback nie będzie już dostępny, czyli bank nie będzie zwracał pieniędzy w wysokości do 1% wydanych pieniędzy. Nie były to jakieś oszałamiające kwoty, raczej parę złotych w skali miesiąca, ale był to główny powód, dla którego po kartę z aniołem sięgałem w pierwszej kolejności. Teraz będę musiał machać kartą co najmniej cztery razy w miesiącu, albo bank przywali mi 8 PLN prowizji, bez żadnych benefitów, a gdzie indziej mógłbym zbierać na przykład mile. A i dodatkowo muszę co miesiąc transferować minimum 2000 złotych na konto, aby uniknąć kolejnych 8 złotych opłaty za prowadzenie konta, gdyż papiery zakupione za pośrednictwem rachunku maklerskiego nie zaliczają się do zwolnienia z opłaty. 

Szkoda, że tak wszystko teraz wygląda. Bo Alior miał naprawdę fajne produkty. Na przykład konto emerytalne, gdzie bank dawał stałe oprocentowanie 6% na 10 lat. 

A co po Aliorze?

Na chwilę obecną jednak pozostanę w rodzinię, gdyż mam rachunek w Alior Syncu, który jeszcze daje cashback (ale też tylko do końca kwietnia). Na osłode zostają przelewy ekspresowe, które są naprawdę fajne i darmowe karta do konta (ciekaw jestem jak długo). No i jeszcze karty walutowe wydane do Kantor.Alior.pl. Aczkolwiek oszczędności trzymam w Meritum i różnych klonach getinbanku, a moim głównym RORem w Polsce jest mBank

Z kolei ciekaw jestem, czy ktoś się pofatyguje i powalczy bym zostawił kartę kredytową, jak to robił na przykład WBK, oferując kartę za free na dwa lata, bądź CitiBank.

A co wy sądzicie o Alior Banku i zmianach zachodzących tam na przestrzeni lat? 

Zdjęcia: ©  edoardocosta i Pablo.Barrera

0 komentarzy:

Zapraszam do komentowania i dyskusji.

Nie akceptuję wulgaryzmów i komentarzy niedotyczących wpisu, a także z rażącymi błędami ortograficznymi. Takie komentarze i typowy spam z podpisem typu: "Kredyt dla każdego" będą usuwane. Reklamy można kupić przez AdWords lub AdTaily.

Masz jakieś pytanie/sugestię niezwiązaną z postem? Napisz na adres mailowy.

Next previous home
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tagi

10% dla ciebie AdTaily akcje akcjonariusz Alior Bank Alior Sync analiza fundamentalna analiza techniczna animacja Anti Arctic Bank bankowość internetowa bezpieczeństwo BGŻ BGŻOptima BlueCash BNP bogactwo Bogdanka BOSSA BOŚ Bank BPH budżet domowy BZ WBK cashback Catalyst Centrozap certyfikaty srukturyzowane cesja chargeback ciekawostki cinkciarz CitiBank cykle czy warto mieć konto w Alior Banku czy warto mieć konto w Aliorze dług dolar doradcy finansowi DWS dywidenda dziadowanie dzień wolności podatkowej e-sąd ebook EFH ekonomia Elixir eMakler emerytura Energa equity magazine ETF euro Eurobank Facebook finansowo FM Bank Forex frank fundusz awaryjny fundusz bezpieczeństwa fundusz indeksowy fundusze inwestycyjne funt Gant gazety gdzie założyć lokatę Getin Bank Getin Online Giełda Google Adsense gotówka gpw gra giełdowa Grecja grosz historia Polski hobby humor HYIP Idea Bank IKE InClick.pl inflacja instrukcja Inteligo internetowy kantor internetowykantor.pl inwestowanie IPO IPOPEMA JSW Kamil Cebulski kapitalizacja kapitalizacja codzienna karta debetowa karta internetowa karta kredytowa karta kredytowa Silver kary kokos.pl komornik konkurs konta oszczędnościowe konto konto bankowe Konto Optymalne konto walutowe kontrakty terminowe KRD kredyt kredyt odnawialny kredyt studencki kryzys Krzętle książka księgowość kurs Lehman Brothers linia kredytowa lokata rewolwer lokaty loterie mBank mbank na windows mbank windows phone 8 Metafinanse monetto monety monety 2 zł Mostostal Płock motywacja mSaver mTransfer Multibank nakaz zapłaty NBP NeoBank Newag Nobel NOL Nordic Gold nowa aplikacja mbank numizmatyka NY obciążenie zwrotne obligacje korporacyjne obligacje skarbowe odsetki OFE Open Finance Open Online opłaty oprocentowanie optymalizacja oszczędzanie oszustwa overdraft Parkiet Challenge pasywny dochód peak oil pełnomocnictwo PGE PIT PLN płacenie płacenie rachunków Poczta Polska podatek podatek bankowy podatek belki podatki podcasty podsumowanie podsumowanie miesiąca Polbank polisolokaty polityka Polska pomoc porady porównanie postępowanie upominawcze pozew pożyczka pożyczki społecznościowe problemy produkt inwestycyjny prognozy promocje prowizje prywatyzacja przegląd kont bankowych Przegląd rachunków maklerskich przelewy przeliczanie przemyślenia psychologia pusty sms PZU rachunek maklerski ranking ranking kont oszczędnościowych ranking lokat raporty okresowe rating raty recenzja reklama rekomendacje ropa ryzyko rząd samochód Santander sąd SEPA SFI Sidoma SII skład portfela SKOK smava social lending spekulacja spółki dywidendowe srebro stalprodukt statystyka stopy procentowe strata strategia inwestycyjna styl życia SWIFT system transakcyjny świat TFI TMS Brokers Toyota Bank Turcja ubezpieczenia VAT wakacje Wall St. walne zgromadzenie walutomat.pl waluty WBK wezwanie WIG windykacja wolność finansowa wpis gościnny wykres wymiana walut wzrost gospodarczy zabawa Zakra zakupy zarabianie zaradni.pl zarządzanie czasem zasady złoto zniżki związki zawodowe zysk