-

czwartek, 7 lutego 2013

Recenzja serwisu InClik.pl


Artykuł sponsorowany, zgodny z etyką blogvertisingu

Niedawno opisywałem moje pierwsze wrażenia na temat serwisu InClick.pl, dzisiaj przyszedł czas na bardziej szczegółową recenzje.


Serwis tylko dla młodych
Jak wspomniałem w poprzednim tekście serwis ten jest skierowany dla osób poniżej 26-tego życia. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie statusu ucznia lub studenta. Sama rejestracja jest w miarę bezproblemowa, ot podanie kilku danych, potwierdzenie maila. Można też wybrać rejestrację poprzez Facebooka. Kolejnym krokiem jest przesłanie do serwisu skanu (zdjęć) swojej legitymacji. Za tę czynność dostaniemy 5 złotych (dokładnie będzie to 500 punktów). Aby nie było za łatwo należy co roku (niektórzy nawet dwa razy do roku) wysyłać do serwisu skany aktualnej legitymacji studenckiej.
Co mi się nie podoba na tym etapie jest traktowanie osób, które za niedługo ukończą 26 lat. W takim momencie zgodnie z regulaminem traci się dostęp do konta użytkownika, a wszystkie zgromadzone środki przepadają. Mogli to rozwiązać znacznie lepiej i na przykład zdecydować się na wypłatę wynagrodzenia (co np. zrobił Kokos.pl, gdy likwidował swój program partnerski).


Zarabiamy
Tak jak pisałem to w zajawce można zarabiać między innymi na: wypełnianiu ankiet, pisaniu tekstów/komentarzy, wyrażaniu opinii, braniu udziału w akcjach na Facebooku.
A jak to wygląda w rzeczywistości?
W momencie pisania tego tekstu do wyboru było 0 zadań na których można było zarobić wypełniając ankiety, 2 zadania polegające na pisaniu tekstów/komentarzy (z czego jedno wymaga posiadania bloga). Ogólnie zadań do wyboru jest w tej chwili 49, z czego większość się powtarza (np. zachęć osoby do korzystania z serwisu), lub są dostępne dla niewielkiej liczby osób z powody wymogów (np. bądź z określonego miasta, posiadaj bloga itd.). Nie wiem czy problem leży w zbyt małej popularności serwisu (aczkolwiek teraz trwa kampania reklamowa tego serwisu, czego przykładem są wpisy na tym blogu), czy bardziej w niechęci reklamodawców do tego typu kampanii.
          
Ile można zarobić?
Cały system zarabiania polega na gromadzeniu punktów, które po przekroczeniu progu 5000 punktów wymieniane są na pieniądze zgodnie z przelicznikiem 1 pkt = 1 grosz. Nie wiem, dlaczego zdecydowali się na system punktowy. Być może jednym z powodów są naprawdę żenujące stawki za niektóre zadania na poziomie kilkunastu punktów, czyli kilkunastu groszy. W sumie nie ma w tym nic złego i 10 groszy za kliknięcie like na Facebooku czy zapisanie się na jakiegoś newsletera to jeszcze akceptowalna stawka (jeżeli założymy że kliknięcie like i wysłanie PrintScreena do serwisu zajmie nam 1 minutę to daje stawkę 6 złotych za godzinę). Problem zaczyna się, gdy za kilkanaście groszy nie tylko musimy zarejestrować się na jakimś portalu, ale jeszcze pozyskać kilka kolejnych osób
Z jednej strony rozumiem reklamodawców, którzy tanim kosztem chcą zdobyć użytkowników, czy podrasować statystyki serwisu, ale szanujmy siebie nawzajem. Gdyż, jeżeli ktoś za 50 groszy każe użytkownikowi założyć
„aktywne konto - czyli takie, na którym jest jakiś ruch (nie wystarczy samo założenie konta), dodatkowo należy uzupełnić swoje podstawowe dane, zdjęcie oraz dokonać wpisów, itd.”
i dodatkowo znaleźć dwie osoby to ma użytkownika za głupca, który zrobi wszystko za nędzne grosze. Sam serwis mógłby też bardziej realistycznie podchodzić do tego, jaką stawkę oferuje się przy bardziej skomplikowanych zadaniach.

Czy rzeczywiście da się zarobić?
W różnego rodzaju programach partnerskich opłacalność całego przedsięwzięcia zależy od łatwości, zarabiania oraz od progu wypłaty. Ogólnie tendencja jest ostatnio do obniżania progów wypłaty, a sam próg wypłaty w serwisie InClick.pl na poziomie 50 PLN jest raczej jednym z niższych jaki można znaleźć. Sortując listę zadań po tych o najwyższych stawkach można w miarę szybko dojść do poziomu wypłaty. I tak mamy:
  • 20 złotych za założenie konta
  • 10 złotych za napisanie kilkunastu postów na forum
  • 6 złotych za napisanie paru postów/komentarzy na temat serwisu
  • 6 złotych za dodanie kilku obiektów do bazy danych (aczkolwiek na mój gust tutaj stawka mogłaby być większa, gdyż jest sporo pracy)
  • 3 złote za przetestowanie aplikacji
Doliczając 5 złotych od serwisu za weryfikację dochodzimy do progu wypłaty. Czyli się da i nie trzeba polubić kilkuset stron na Facebooku. Z drugiej strony prawie połowa kwoty do wypłaty pochodzi za założenie konta bankowego. A kto poznał smak bankowych promocji, wie, że 20 złotych za założenie konta to mało. I tak stawki za założenie konta z reguły zaczynają się od 50 złotych. Aczkolwiek, nie ma aż tak dużo banków, które płacą każdemu za założenie konta. W większości przypadków należy konto założyć za pomocą jakiegoś systemu partnerskiego, a aby do niego należeć trzeba mieć jakąś stronę internetową, a nie każdy musi mieć chęć/ochotę/zdolności (mimo wszystko założenie bloga na blogspocie i wrzucenie kilku tekstów nie jest nazbyt skomplikowane). W przypadku programów partnerskich dochodzą jeszcze kwestie podatkowe, które w przypadku InClick.pl są po stronie organizatora serwisu. Cóż coś za coś i każdy musi wybrać, co mu się bardzo opłata.

Czy się to opłaca?
Nie wiem i mam mieszane uczucia. Z jednej strony widzę potencjał w serwisie i naprawdę ciekawy agregator do różnego rodzaju zleceń, na których można sobie dorobić, szczególnie jak się jest jeszcze uczniem/studentem bez jakiś konkretnych umiejętności. Z drugiej strony na chwilę obecną nie tam zbyt dużo zadań, które potrafią zapewnić stałe kieszonkowe (choćby i kwartalnie). Dodatkowo, mimo iż 26 lat skończyłem całkiem niedawno, to jednak stawki na poziomie 10 -20 groszy za czynności, które zabierają czas są dla mnie małe i samemu bym nie brał takiego sposobu zarabiania na poważnie, gdyż mam do wyboru (znam) inne metody, które dają wyższe zyski. Jednakże gdy postawimy się w sytuacji ucznia gimnazjum/liceum czy choćby technikum ze wsi lub małej miejscowości, może być to atrakcyjne.
Dlatego postanowiłem zrobić eksperyment i poprosić kuzyna (wiek 17 lat, z małej miejscowości do 15k mieszkańców) by zapoznał się z serwisem i zdał mi relację jak wygląda to od strony osoby, do której jest kierowany ten serwis. Umówiliśmy się na miesiąc testów, więc w przeciągu tygodnia, dwóch powinna się pojawić jego relacja.


Coś jeszcze?
Dla osoby która miałaby wykonywać zadania, ciężko byłoby mi zdecydowanie zarekomendować serwis. Jest potencjał i sam pomysł jest ciekawy, ale na chwilę obecną fajerwerków nie ma. Natomiast znacznie bardziej pozytywnie jestem nastawiony na korzystanie z tego serwisu, jako osoba zlecająca zadania. Pisał o tym już Krzsztof Lis na swoim blogu i był on całkiem zadowolony. Ja tutaj widzę potencjał, jako m.in. platformę do polecania produktów finansowych, bądź czegokolwiek innego, na czym ty zarabiasz pieniądze. Przy dobrze wyważonej stawce, będzie to sytuacja win-win-win, gdzie Ty sensownym kosztem pozyskasz klienta, klient zarobi uczciwe pieniądze, a dla serwisu będzie zarobek, zadowolony klient i użytkownik.

0 komentarzy:

Zapraszam do komentowania i dyskusji.

Nie akceptuję wulgaryzmów i komentarzy niedotyczących wpisu, a także z rażącymi błędami ortograficznymi. Takie komentarze i typowy spam z podpisem typu: "Kredyt dla każdego" będą usuwane. Reklamy można kupić przez AdWords lub AdTaily.

Masz jakieś pytanie/sugestię niezwiązaną z postem? Napisz na adres mailowy.

Next previous home
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tagi

10% dla ciebie AdTaily akcje akcjonariusz Alior Bank Alior Sync analiza fundamentalna analiza techniczna animacja Anti Arctic Bank bankowość internetowa bezpieczeństwo BGŻ BGŻOptima BlueCash BNP bogactwo Bogdanka BOSSA BOŚ Bank BPH budżet domowy BZ WBK cashback Catalyst Centrozap certyfikaty srukturyzowane cesja chargeback ciekawostki cinkciarz CitiBank cykle czy warto mieć konto w Alior Banku czy warto mieć konto w Aliorze dług dolar doradcy finansowi DWS dywidenda dziadowanie dzień wolności podatkowej e-sąd ebook EFH ekonomia Elixir eMakler emerytura Energa equity magazine ETF euro Eurobank Facebook finansowo FM Bank Forex frank fundusz awaryjny fundusz bezpieczeństwa fundusz indeksowy fundusze inwestycyjne funt Gant gazety gdzie założyć lokatę Getin Bank Getin Online Giełda Google Adsense gotówka gpw gra giełdowa Grecja grosz historia Polski hobby humor HYIP Idea Bank IKE InClick.pl inflacja instrukcja Inteligo internetowy kantor internetowykantor.pl inwestowanie IPO IPOPEMA JSW Kamil Cebulski kapitalizacja kapitalizacja codzienna karta debetowa karta internetowa karta kredytowa karta kredytowa Silver kary kokos.pl komornik konkurs konta oszczędnościowe konto konto bankowe Konto Optymalne konto walutowe kontrakty terminowe KRD kredyt kredyt odnawialny kredyt studencki kryzys Krzętle książka księgowość kurs Lehman Brothers linia kredytowa lokata rewolwer lokaty loterie mBank mbank na windows mbank windows phone 8 Metafinanse monetto monety monety 2 zł Mostostal Płock motywacja mSaver mTransfer Multibank nakaz zapłaty NBP NeoBank Newag Nobel NOL Nordic Gold nowa aplikacja mbank numizmatyka NY obciążenie zwrotne obligacje korporacyjne obligacje skarbowe odsetki OFE Open Finance Open Online opłaty oprocentowanie optymalizacja oszczędzanie oszustwa overdraft Parkiet Challenge pasywny dochód peak oil pełnomocnictwo PGE PIT PLN płacenie płacenie rachunków Poczta Polska podatek podatek bankowy podatek belki podatki podcasty podsumowanie podsumowanie miesiąca Polbank polisolokaty polityka Polska pomoc porady porównanie postępowanie upominawcze pozew pożyczka pożyczki społecznościowe problemy produkt inwestycyjny prognozy promocje prowizje prywatyzacja przegląd kont bankowych Przegląd rachunków maklerskich przelewy przeliczanie przemyślenia psychologia pusty sms PZU rachunek maklerski ranking ranking kont oszczędnościowych ranking lokat raporty okresowe rating raty recenzja reklama rekomendacje ropa ryzyko rząd samochód Santander sąd SEPA SFI Sidoma SII skład portfela SKOK smava social lending spekulacja spółki dywidendowe srebro stalprodukt statystyka stopy procentowe strata strategia inwestycyjna styl życia SWIFT system transakcyjny świat TFI TMS Brokers Toyota Bank Turcja ubezpieczenia VAT wakacje Wall St. walne zgromadzenie walutomat.pl waluty WBK wezwanie WIG windykacja wolność finansowa wpis gościnny wykres wymiana walut wzrost gospodarczy zabawa Zakra zakupy zarabianie zaradni.pl zarządzanie czasem zasady złoto zniżki związki zawodowe zysk